Новітні челенджі, як пандемія і війна, змусили нас перейти повністю на віддалену роботу або шукати нові формати діяльності.
На жаль, ситуація в світі ще далека від стабільної, тому в 2022 році 72% компаній продовжують працювати в гібридній моделі, поєднуючи віддалену і офісну роботу.
Є декілька варіантів гібридного формату роботи:
В цьому разі команда працює в офісі більшу частину часу. Але є певні установлені дні, коли дозволяється попрацювати віддалено. Багато компаній вірять, що спільна робота в офісі покращує командний дух і полегшує комунікацію між відділами.
Ця модель дозволяє кожному співробітнику самостійно вибирати дні, коли працювати в офісі, а коли – з дому. Це максимально гнучкий формат, який найкраще підходить для тих команд, де кожен учасник володіє високим рівнем самоорганізації.
На відміну від попередньої моделі, обмежений гібрид передбачає деякі обмеження щодо віддаленої роботи. Є певні дні, коли всім співробітникам необхідна обов'язкова присутність в офісі, наприклад, для командних нарад чи брейнштормінгів.
Ця модель визначає, що більшість працівників працюють віддалено за замовчуванням. Хоча у них ще залишається можливість за бажанням попрацювати в офісі.
Будь-який гібридний формат – це дійсно чудова альтернатива для збереження колективу і підтримання ефективності бізнес-процесів, коли повноцінна робота в офісі неможлива. Але ви неодмінно відчуєте певні ризики. На перших етапах виникнуть запитання:
– як ефективно координувати і контролювати роботу підлеглих
– як підтримувати мотивацію і запал команди
– як зберегти навички командної роботи і відчуття приналежності до компанії
– як пітримувати власний ритм роботи і бути лідером для інших
Так, для того, щоб пітримувати високий рівень залученості працівників, що переважно працюють з дому, потрібні свідому зусилля тім-лідерів. А ще – спеціальні діджітал-технології. Вже недостатньо просто підключатися на зустріч через Zoom. Потрібно синхронізувати всі командні процеси в єдиному віртуальному просторі, де кожен член команди буде чітко бачити що, коли і як йому потрібно зробити.
Досягають успіху ті компанії, що зберегли порядок і організованість при переході на remote. Є спеціальні застосунки, що роблять гібридну і віддалену роботу максимально ефективною.
Наприклад, Asana – це багатофункціональний сервіс, що об'єднує в собі планер задач, чекер дедлайнів, візуалізатор командних стратегій, зручний комунікатор та повністю автоматизовану систему звітності.
Ви управляєте командою і бачите всі робочі процеси в режимі реального часу. Це справді зручно. Недарма журнал PC Magazine назвав Asana «однією з кращих програм для спільної роботи та підвищення продуктивності для команд». Журнал також відзначив «продуманий дизайн, зручні інтерактивні елементи та велику кількість ймовірних учасників».
Окремо варто зупинитися на функції Universal Reporting. Це інструмент звітування, пов’язаний безпосередньо з роботою, яка відбувається в команді. Тепер керівники і проджекти можуть нарешті чітко відповісти на запитання: який стан справ в організації зараз? А саме:
– проекти йдуть за графіком чи відстають?
– які питання вимагають невідкладного рішення?
– чи не перевищили ми бюджет?
– на чому ми “застрягли” саме зараз?
Asana заощаджує час, домомогає подолати хаос в робочих процесах та зменшує стресс для вас і вашої команди.
Якщо ви хочете спробувати Asana для своєї компанії – просто замовте безкоштовну консультацію від Partnerway. Ми швидко з вами зв'яжемося та відповімо на всі запитання.
Partnerway – офіційний провайдер Asana в регіоні EMEA.